Wydarzenia Wydarzenia

Biathlon - Grand Prix Polski 2019

W dniu 08.09.2019 r. o godz. 10:00 odbędzie się biathlon na terenie Nadleśnictwa Kaczory.

          Nadleśnictwo Kaczory objęło patronatem medialnym imprezę sportową pod nazwą "Grand Prix Polski, Trzecie Zawody Biathlonowe z Cyklu Zawodów w Nordic Walking Grand Prix Polski  dla "kijkarzy" i Marsz z kijkami dla osób niepełnosprawnych" i zaprasza uczestników do udziału w niniejszej imprezie organizowanej przez Stowarzyszenie Integracyjne na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Daj Radość Niepełnosprawnym", Miato Piła, MOSiR Piła i klub strzelecki "Tarcza' w Pile, które odbędą się w dniu 08.09.2019 r. na trenie Nadleśnictwa Kaczory i Ośrodka Turystyczno-Wypoczynkowego Płotki.
          Poniżej podajemy regulamin zawodów sporządzony przez organizatora.

         

REGULAMIN GRAND PRIX POLSKI
TRZECIE ZAWODY BIATHLONOWE DLA "KIJKARZY"

  1. Organizatorzy: Stowarzyszenie Integracyjne na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Daj Radość Niepełnosprawnym, "Miasto Piła, MOSiR Piła, klub strzelecki Tarcza pod Patronatem Prezydenta Miasta Piły organizuje Zawody Biatlonowe z Cyklu Zawodów w NW Grand Prix Polski dla "Kijkarzy" i Marsz z kijkami dla osób niepełnosprawnych.
  1. Cel imprezy: Integracja społeczna między grupami uprawiającymi dyscypliny sportowe takie jak: strzelanie z wiatrówki i Nordic Walking , edukacja, promowanie zdrowego trybu życia, promowanie stowarzyszeń, aktywność mieszkańców, współzawodnictwo indywidualne, rodzinne i drużynowe, integracja z osobami niepełnosprawnymi.
  1. Termin i miejsce: 08.09.2019.r o godz.10.00.teren OTW Płotki w Pile.
  1. Zawody: zawody odbędą się w dwóch dyscyplinach: NW i Strzelanie z wiatrówki. Każda dyscyplina oddzielnie, punkty za miejsca będą sumowane, im mniejsza suma punktów z NW i strzelania tym wyższe miejsce. W przypadku takiej samej ilości punktów przez dwóch lub więcej  zawodników decyduje lepsze miejsce w NW, oraz odbędzie się marsz dla osób niepełnosprawnych na dystansie 5 km. jak również spacer osób na wózkach inwalidzkich z opiekunami.
  1. Nordic Walking na dystansie 5 km w koło jeziora Płotki, oraz strzelanie 5 strzałów z wiatrówki do tarczy.
  1. W zawodach mogą uczestniczyć mieszkańcy Polski, indywidualnie, rodzinnie i grupowo/zrzeszeni i niezrzeszeni.
  1. Opłaty i zapisy: osoby dorosłe-40 zł. dzieci i niepełnosprawni 20 zł. Opłata nie podlega zwrotowi. Zapisy drogą email romano620224@wp.pl. W zapisach prosimy koniecznie podać imię nazwisko i wiek. Termin zapisów i opłat kończy się 31.08.2019r. Opłaty prosimy wpłacać na konto Stowarzyszenie Daj Radość Niepełnosprawnym 02203000451110000002526240 w tytule przelewu: imię, nazwisko, z dopiskiem Biathlon. Istnieje możliwość zapisania się w dniu zawodów/bez medalu/ w kwocie 50zł.
  1. Nagrody; medale i dyplomy dla wszystkich zawodników zapisanych. Puchary dla trzech najlepszych osób w kategoriach: młodzież, kobiety, mężczyźni, niepełnosprawni. Puchary, dyplomy i nagrody dla trzech najlepszych rodzin. Puchary, dyplomy i nagrody dla trzech najlepszych drużyn. Osoby biorący udział w Rajdzie biorą udział w losowaniu pucharów za udział (dla trzech zawodników). Ponadto będą rozlosowane wśród wszystkich uczestników nagrody pocieszenia, dla każdej osoby biorącej udział w zawodach.
  1. Składy i punktacja: Rodziny składają się z trzech zawodników, drużyny składają się z pięciu zawodników, do punktacji rodzin liczy się suma miejsc zajętych przez wszystkich zawodników rodziny w zawodach, im mniejsza tym wyższe miejsce. Do punktacji zespołowej liczy się suma miejsc zajętych przez wszystkich zawodników drużyny w zawodach. Im mniejsza tym wyższe miejsce a w przypadku takich samych sum liczony jest zawodnik z najlepszym miejscem w NW w rodzinie lub drużynie. 10.Postanowienia końcowe: zawodnicy startują na własną odpowiedzialność. Osoby nieletnie za zgodą i pod opieką rodziców, zawody odbędą się bez względu na panujące warunki atmosferyczne, dla wszystkich uczestników ciepły posiłek i woda, każdy zawodnik we własnym zakresie zapewnia sobie sprzęt potrzebny do zawodów (kije do NW),organizator ubezpiecza zawodników, wszystkie informacje odnośnie zawodów będą umieszczone na FB Stowarzyszenia "Daj Radość Niepełnosprawnym" i na profilu "Romuald Wycisło". Istnieje możliwość załatwienia noclegu z 07/08.09.2019 za cenę 30 zł od osoby. Więcej info w wiadomości prywatnej, lub nr tel. 515207740.