Wydarzenia Wydarzenia

Wyrzysk MTB Maraton 2017

W dniu 28 maja 2017r. na terenie Nadleśnictwa Kaczory odbędzie się Bike Cross Maraton MTB Wyrzysk 2017.

          Nadleśnictwo Kaczory jako partner wspierający VI już edycję Bike Cross Maraton MTB w Wyrzysku, wraz z organizatorem tj. Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Wyrzysku, Urzędem Miasta i Gminy Wyrzysk oraz Towarzystwem Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko "PAŁUKI" zaprasza serdecznie wszystkich chętnych do udziału w tej sportowej imprezie, która odbędzie się w dniu 28 maja 2017 roku. Bike Cross Maraton MTB Wyrzysk 2017 będzie największą amatorską imprezą sportową organizowaną w 2017 roku na terenie powiatu pilskiego.
          Bike Cross Maraton MTB to rodzaj kolarstwa górskiego. Na terenie Wielkopolski trudno jest znaleźć tak ciekawą i wymagającą trasę maratonu jak ta, która odbędzie się w Wyrzysku w kompleksie Dębowej Góry w lasach zarządzanych przez Nadleśnictwo Kaczory. Dla kolarzy górskich na trasie nie zabraknie szybkich zjazdów gdzie prędkościomierz może nawet wskazywać 50 km/h. Kolarze próbować swych sił będą także na stromych i bardzo wymagających podjazdach, w błocie, piachu i na krętych ścieżkach. W maratonie wyrzyskim w ubiegłym roku wystartowało blisko 650 kolarzy na dystansie MEGA i MINI oraz 150 w przejeździe rodzinnym. Wszystko poprzeplatane będzie również odrobiną nawierzchni asfaltowej i utwardzonej szutrowej. Zapewne każdy uczestnik zawodów będzie w pełni zadowolony z udziału w tej imprezie. Organizatorzy przewidzieli kilka rodzajów tras dla zawodników. Dla bardzo wymagających kolarzy zaproponowana jest trasa na dystansie MEGA o długości 56 km, gdzie łączna ilość podjazdów uzbiera się na ogólną wartość przynajmniej 1000 m w pionie. Natomiast zawodnicy z mniejszym doświadczeniem mogą sprawdzić swoje siły na trasie MINI, której długość wynosić będzie 28 km, a "wspinaczka" wyniesie minimum 500 m w pionie. Organizatorzy przewidują również trasę rekreacyjną dla przejazdów rodzinnych.
          Wyrzysk Maraton MTB 2017 będący jednym z cyklów Maratonu Bike Cross z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Więcej informacji na temat uczestnictwa w tej amatorskiej imprezie sportowej znajdą Państwo na stronie http://www.bikecrossmaraton.pl oraz http://mtbwyrzysk.pl