Historia aktualności Historia aktualności

Maraton MTB w Wyrzysku

W dniu 28.05.2017 roku na terenie Nadleśnictwa Kaczory odbył się VI Maraton MTB Wyrzysk 2017.

          Niedziela 28 maja 2017 roku w Wyrzysku była iście sportowa. Tego dnia odbył się rajd rowerów górskich kolejnej edycji maratonu "Wyrzysk Maraton MTB 2017". Pracownicy Nadleśnictwa Kaczory wraz z członkami Oddziału Nadnoteckiego Polskiego Towarzystwa Leśnego działającymi w Kole przy Nadleśnictwie Kaczory podczas tej imprezy sportowej promowali Lasy Państwowe oraz działalność Towarzystwa. Pawilon Nadleśnictwa cieszył się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród dzieci.
          Wyrzyski maraton miał już szóstą odsłonę. Trasa maratonu w większości prowadziła drogami i ścieżkami leśnymi (również ścieżką rowerową Dębowa Góra utworzoną przez Nadleśnictwo Kaczory). W maratonie uczestniczyło około 650 rowerzystów. Do pokonania były dwie trasy MEGA i MINI, na których zawodnicy mieli mierzony czas przejazdu. Ponadto odbył się także przejazd rodzinny, w którym uczestniczyło około 130 cyklistów.
          Trasa MEGA była bardzo wymagająca ponieważ była bardzo kręta, jej długość wynosiła 56 km, a suma przewyższeń terenowych na całej jej długości wynosiła ponad 1 km. Bogata była w liczne strome podjazdy i bardzo szybkie zjazdy. Cykliście, który zajął pierwsze miejsce na tym dystansie wystarczyły nieco ponad 2 godziny (2:08:34) do jej pokonania. Odcinek MEGA przejechało 132 zawodników.
          Trasę MINI długości 28 km z sumą przewyższeń terenowych wynoszącą ponad 500 m przejechało 386 zawodników. Pierwszy rowerzysta zjawił się na mecie z czasem 1:07:10.

          Wszystkich zawodników i innych chętnych do uczestnictwa w kolejnych edycjach rajdu Wyrzysk MTB zapraszamy do zapoznania się z ofertą. Informacje na temat rajdu znajdą Państwo na stronie internetowej http://mtbwyrzysk.pl/ oraz http://gpmtb.pl/mtb/Wyrzysk

fot. Adam Przypaśniak

fot. Adam Przypaśniak

fot. Michał Lazarek

fot. Adam Przypaśniak

źródło: http://gpmtb.pl/mtb/Wyrzysk

źródło: http://gpmtb.pl/mtb/Wyrzysk